Jdi na obsah Jdi na menu

Zápasy pohledem trenérů

BK Lipník n.B. B- BK Příbor 59:60

V dalším kole jsme na své palubovce přivítaly protihráčky z Příboru. Bohužel ani tentokrát jsme nenastoupily v plné sestavě. Tentokrát to holky mohlo o to víc mrzet, protože tento duel byl velice vyrovnaný. Ani jeden celek se během zápasu nedostal do vyloženého trháku. Byl to boj o každý koš a holky zaslouží za předvedený výkon, jak na hřišti i střídačce pochvalu. Bohužel v koncovce měl více štěstí a nervů a holky prohrály o nejmenší možný rozdíl o jeden bod.

 

BK Lipník n.B. B- BK Frýdek Místek 28:91

V desátém kole jsme na své palubovce přivítaly protihráčky z Frýdku. Tento celek „vévodí“ na čele naší skupiny. Kupodivu první čtvrtina byla víc než vyrovnaná. Během času se začala ukazovat větší vyhranost a trénovanost protihráček. Cíle, které jsme si dali před zápasem jsme splnili a tudíž i když výsledek tomu neodpovídá a holky to tak nevnímaly, tak trenéři vidí stoupající herní zlepšení. Musíme zdůraznit, že nastupujeme většinou proti soupeřům o rok starším a pro holky jde především o „oťukávání“ ve skupině U15.

 

BK Lipník n.B. B- TJ Rožnov pod Radhoštěm 34:72

V posledním letošním vystoupení na domácí půdě jsme hostily Rožnov. U tohoto mužstva se ukazuje co znamená mít hráčky o rok starší - jsou vyšší a robustnější. Ačkoli herně a po basketbalové stránce jsou slabší, tak svými proporcemi doslova naše holky „zmlátí“. Bohužel naše hráčky ještě nejsou tak basketbalově vyspělé, aby své přednosti a dovednosti proti tomuto týmu ukázaly v plné síle. Holky, aspoň vidí, že je potřeba o to víc zabrat na trénincích a zlepšit fyzickou přípravu.

 

BK Lipník n.B. - SBŠ Ostrava B 17:75 
Tento hrací víkend jsme měli na programu 2 týmy z Ostravy. Nejprve v sobotu silnější  SBŠ Ostrava, která nás potrápila velice nepříjemných zónovým presingem po celém hřišti. Při prostřídání hráčkami s menšími zkušenostmi nám přechod na útočnou polovinu činil značné obtíže. I přes zdánlivě vysokou prohru měly naše hráčky řadu pěkných možností a škoda jenom neproměněných šancí. 


BK Lipník n.B. - Basket Ostrava 34:72 
Nedělní zápas byl již mnohem vyrovnanější, soupeř nebyl o tolik vyšší jako naše holky a i přes výsledek dostaly holky velkou pochvalu za výkon a bojovnost, kdy jsme si řekli, že vyhrajeme alespoň jednu čtvrtinu a zlepšujícím výkonem jsme poslední čtvrtinu vyhráli 13:11 


BK Lipník n.B. - SKB Zlín     40:72 
Asi nejvyrovnanější soupeř naší skupiny ze Zlína přijel netradičně v rámci předehrávky podzimních prázdnin ve středu. Holky podaly velice dobrý kolektivní výkon, neměli jsme však na výborně hrající talentovanou rozehrávačku hostí Lucku Vrtělovou, která nás převýšila svým přehledem podpořená dlouhou hráčkou pod košem, kde nám tyto 2 hráčky nasázely téměř 40 bodů  


SKB Zlín – BK Lipník n.B.      67:34 
Odveta proti Zlínu přišla hned další středu. Napřed to vypadalo, že bychom mohli i vyhrát, když soupeř doma nenastoupil s jejich talentovanou rozehrávačkou, bohužel ji však zastoupila jejich dlouhá (hrající na výjimku), kdy hra soupeře byla založena na tom dostat míč na tuto hráčku a ta pak předriblovala celé hřiště a zakončila. Nasadili jsme na ni 2 obránkyně, které ji zabránili v předriblování a zakončení, přesto tato hráčka díky své výškové převaze sebrala téměř všechny doskoky a zaznamenala 39 bodů. Zda je to pro dané družstvo dobrá taktika, stavět výkon na jedné „starší“ hráčce ukáže čas. Naše holky měly ze hry dobrý pocit, nedopouštěly se žádných zbytečných chyb a ztrát a zdvojování jejich nejlepší hráčky si zaslouží velkou pochvalu.

 

BK Frýdek Místek - BK Lipník n. B.  B   92:8

V prvním soutěžním zápase holky přijely k aspirantovi na vítězství ve skupině. Což bylo jednoznačně znát a my neměli žádnou šanci ve Frýdku uspět. Soupeř holky převyšoval ve všech herních činnostech a pro holky byl „úspěch“ vůbec dostat míč do hry. Na druhou stranu holky postoupily do starší kategorie a hrají s dívkami o 1-2 roky staršími. Také jsme v tomto utkání postrádali dost hráček.

 

BK Příbor - BK Lipník n. B.  B   65:18

Ve druhém zápase se stále projevovala nepřítomnost některých hráček. Přesto byl na našem výkonu vidět nepatrný posun. Soupeř nebyl  na takové herní výši jako v prvním zápase. Dokonce naše dívky předvedly pár pohledných akcí. Doufáme, že herní výkon se bude zápas od zápasu zlepšovat.

 

TJ Rožnov pod Radhoštěm - BK Lipník n. B. B     96:44

Tento soupeř nastoupil proti našim dívkám ve vysoké sestavě. Nebyly lepší ve hře jedna na jednu - tam jsme soupeřky dokonce přehrávaly. Bohužel měly „naordinovanou“ zónovou obranu, kdy všechny bránící hráčky stály v šestce a holky se nemohly díky zmíněné výšce prosadit nájezdy do koše. Bohužel střelba ze střední vzdálenosti nebyla moc úspěšná. Děvčata se ale přesvědčila, že jsou schopna se prosadit i proti starším hráčkám. Trenéři doufají ve stále se lepšící hru a snad jednou budou hrát holky v plné sestavě, což se zatím nedaří.

 

Mail list


Kontakt

Administrátor stránky

Pavlína Mikulášková

739 273 398

pavlina.mikulaskova@seznam.cz

Statistiky

Online: 4
Celkem: 225214
Měsíc: 3013
Den: 130