Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuálně

8. - 9. 12. 2018 SBŠ Ostrava - BK Lipník, Basket Valmez - BK Lipník

V sobotu 8.12. jsme v odpoledním času vyrazili do Ostravy. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, avšak jen tak lehce jsme se nechtěli dát. V první čtvrtině byl zápas vyrovnaný, ale poté Ostravačky naběhly na velmi vysoké tempo hry, na které naše holky nejsou zvyklé, a proto musely běhat celý zápas. Konečný stav zápasu skončil 71:38 pro Ostravu. V neděli jsme pořádně zabojovali a porazili Valmez 52:43.

Doufáme, že si holky uvědomí, že pokud chtějí vyhrávat a být úspěšné, je potřeba, aby na trénincích dělaly všechno poctivě, pořádně a plnily to, co jim říkáme.  :)

Trenérky

TJ Loko Krnov - Lipník n. B. 82:8 a 74:14

Dne 25. 11. 2018 odehrály „tygřice“ další již 6. kolo proti Krnovu. Opět jsme odehráli utkání ve kterém byl soupeř jednoznačně lepší. Problémem je, že hráčky s většími herními zkušenostmi neberou na svá bedra zodpovědnost a skoro se vyhýbají kontaktu s míčem. Do mužstva se zapadají nové tváře, které ještě nemají herní zkušenosti a soupeř „tygřice“ trestá z nevyrovnanosti hráček. Kdy zdvojovanou, až ztrojovanou obranou našich holek získávají jednoduše míče. Záleží na holkách, kdy začnou poslouchat trenéry a budou dělat, co mají naučené z tréninku. Na druhou stranu je potřeba vyzvednout zlepšení fyzické kondice, kdy již některé hráčky hrají bez střídání a již tuto námahu zvládají.

Trenéři

25. 11. 2018 BK Lipník – TJ Šumperk

V neděli 25.11. jsme přivítali holky ze Šumperka. V minulém zápase jsme se Šumperkem prohráli o 6 bodů, tentokrát jsme tak zkončit nechtěli. Ze začátku zápasu hrály holky velmi dobře a dokázaly si udělat 10-ti bodový náskok, ale Šumperk se jen tak nenechal a dokázal nás dohnat, skrze naše chyby. Až do poslední čtvrtiny utkání bylo velice vyrovnané, ale Lipník nakonec dokázal zápas vyhrát s výsledkem 61:53.

Trenérky

BK Lipník n.B.- SBŠ Ostrava 12:68 a 10:60

V pátém kole jsme přivítali protihráčky z Ostravy. Již od začátku bylo jasné, že domácí hráčky tahají za kratší provaz. Holkám dělalo potíže vůbec dostat míč do hry. Následné zdvojování až ztrojování driblující hráčky vedlo k dalším ztrátám. Když jsme se přeci jenom dostali k zakončení, tak se opět holky nebyly schopny trefit do koše. Lipenským hráčkám chybí agresivita, nejsou schopny provést věci, které se na tréninku učí. Tím sami sobě komplikují „život“ na hřišti. Bohužel hráčky, které by měli být tahounky mužstva, nechtějí převzít na sebe zodpovědnost. Jsou málo aktivní a nechávají se „trápit“ holky s menšími dovednostmi. Co je nutné vzít v potaz, že jsou již schopné odehrát dvě utkání za sebou a tudíž je vidět se zlepšující fyzická příprava na které pracujeme. Snad se časem projeví i větší minutáž na hřišti a herně se budou posouvat dál.

Trenéři

10.11.2018 Lipník : Bruntál

Věděli jsme, že Brutál hraje rychlou hru. Jejich rychlý přechod na útočnou půlku a rychlé protiútoky naše holky asi zaskočili a Bruntál už po první čtvrtině vedl 6:22. V poločase jsme si řekli, jak je budeme bránit a zamezíme rychlým protiútoků. Což se nám začalo dařit a holky začli i bránit.
Nedělní utkání proti Krnovu už bylo úplný opak posledních 3 zápasů. Jeden rychlý protiútok za druhým. Julču musím vyzdvihnout, která ukázala v prvním poločase, že dravá na míč a dala 14 bodů za první poločas. Nakonec jsme utrhly výhru a doufám , že zůstaneme na vítězné vlně i nadále.
Vaše trenérky

3. - 4. 11. 2018 Přerov : Lipník

Obě dvě utkání jak domácí, tak venkovní nás tým z Přerova porazil v 5 hráčkách. Naše holky byli absolutně bez bojovnosti a chuti vyhrát. A také nás za to Přerov trestal. Pro nás z toho vyplívá, že musíme začít víc makat na trénincích. Doufám, že si s toho holky vzali ponaučení a že se to již nebude opakovat.

Trenérky

21. 10. 2018  OSK Olomouc - Lipník n. B. 63:30 a 65:40

Tygřice odehrály další již 4. kolo proti Olomouci. V těchto zápasech jsme tahali jednoznačně za kratší konec. Holky z Olomouce byly rychlejší, bojovnější a vždy dokázaly najít skulinu v naší obraně. I když musím podotknout, že protihráčkám pomohl fakt, že nebyla puštěna časomíra na útok 24 sekund a mohlo se útočit delší dobu. „Tygřice“ se lepšily a hra v druhém zápase ukazovala stoupající tendenci.

Trenéři

14. 10. 2018  BK Lipník n.B.- SKB Zlín 21:41 a 28:54

V třetím kole jsme přivítali protihráčky ze Zlína. Podle dosavadních výsledků měly lipenské „tygřice“ dojít ke dvěma výhrám. Opak byl bohužel pravdou. Zlínské hráčky nastoupily podle slov jejich trenéra poprvé v plné sestavě i se dvěma staršími děvčaty. To ale neznamená, že díky nim vyhrál. Zlín byl tentokrát nad síly našich holek, které se nemohly dostat do rytmu a zaostávali i v bojovnosti. Holkám nezbývá, než na sobě dál pracovat a ukázat, co se naučí na tréninku, což se jim zatím moc nedaří. Snad si vezmou od trenérů slova k srdci a začnou opravdu dělat, co umí. Snad nás o tom přesvědčí už v příštím kole v Olomouci.

Trenéři

13. 10. – 14. 10. 2018 BK Lipník – Basket Valmez, BK Lipník – SBŠ Ostrava

V prvním domácím víkendu jsme přivítali hráčky z Valmezu a Ostravy. Sobotní zápas s Valmezem holky makaly a to byla potřeba, protože soupeř měl dost sil na to, aby nás porazil. Lipenské Tygřice se však nenechaly zahanbit a před domácím publikem dokázaly tento sobotní zápas vyhrát v konečném skóre 69:52. Musím holky pochválit hlavně za 4/4 zápasu, kdy asi nejvíce zabojovaly a pořádně bránily každá svou hráčku přes celé hřiště, v tento moment Valmez moc nevěděl co s tím dělat a naše holky získávaly balóny a dávaly lehké koše. Za to nedělní zápas, to už bylo doopravdy něco jiného. Hráčky z Ostravy hrály tvrdý a kvalitní basketbal s kterým jsme si do poločasu nemohli poradit, ale ke konci zápasu Tygřice dokázaly trochu dohnat skóre, ale nestačilo to. S Ostravou jsme tedy po těžkém zápasu prohrály 41:53. Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Trenérky

30. 9. 2018  Javorník-BK Lipník n.B.   16:72 a 13:75

Ve druhém kole jsme jeli na nejvzdálenější zápasy ve skupině. Po pravdě jsme rádi, že do Javorníku nemusíme v zimě. Soupeř již při rozcvičování ukazoval, že děvčata teprve začínají a proti našim „ostříleným tygřicím“ by neměly soupeřky moc vzdorovat. To se také potvrdilo a holky bez problémů vyhrávaly od začátku do konce. Největší problém byl v rozlišování hráček, kdy soupeř neměl na hrudi ani na trenýrkách čísla a na zádech byly čísla špatně viditelné. Hlavně ze začátku se nejednou stalo, že dvě naše hráčky bránily jednu soupeřku a díky tomu vznikly protiútoky 3:1, které naštěstí soupeř nevyužil. Holky se postupně zlepšovaly a předváděly hru na kterou mají. Snad jim vítězná série vydrží i do dalších kol.

Trenéři

29. 9. 2018 TJ Šumperk – BK Lipník

V druhém hracím víkendu jsme zavítali znovu na sever do Šumperk. Holky se těšily, že uloví další vyhraný zápas, protože měly nastoupit proti tabulkově slabšímu týmu. Holky makaly celý zápas, ale bohužel si nechaly Šumperk utéct, v koncovce prohrály o 6 bodů, tudíž 49:55. Šumperk měl nad námi výškovou převahu a taky dokázal proměnit trestné hody na rozdíl od nás. Hold budeme muset více zapracovat na našich chybičkách!

Trenérky

16. 9. 2018 Bruntál - BK Lipník, Krnov - BK Lipník
Letošní sezónu jsme zahájili dvěma úspěšnými vítězstvími proti Bruntálu a Krnovu. Bruntál jsme porazili těsným vítězstvím o bod 39:38, protože soupeř nebyl schopný proměnit jednoduché nájezdy.
Odpolední zápas v Krnově byl mnohem lepší, holky se pořádně spolu sehrály, chodily do rychlých protiútoků a hlavně měly jak útočné tak obranné doskoky. Proto výsledné skóre končilo 65:24 pro nás.

Tímto bychom chtěly všechny holky velice pochválit, protože po delší prázdninové pauze se vrátily na palubovku a nic nezapomněly.

Trenérky

Body Bruntál: Bedna 17 TH 3/3, Zuzka 6, Anďa 6, Hanka 5 TH 4/1, Verča 4, Alča 1 TH 2/1,

Denča 0 TH 2/0 , Eliška 0

Body Krnov: Bedna 18, Hanka 18 TH 2/0, Anďa 8 TJ 2/1, Zuzka 6, Verča 4 TH 2/0, Eliška 4 TH 2/2,

Alča 2, Denča 2

15. 9. 2018 BK Lipník n.B.- Basket Valmez 47:49 a 33:44

V prvním kole jsme přivítali protihráčky z Valmezu. Po zjištění, že opět před sezónou federace změnila pravidla, severní morava se vrátila se střídáním do pravidel minižaček , tudíž 9 holek nestřídalo a zbylé dvě holky (mladší o 3 roky) se střídaly mezi sebou. Díky tomu jsme očekávali, že holky odejdou s horším výsledkem. Hlavně v prvním zápase jsme soupeře potrápily a je jen škoda nevyužitých příležitostí. Do poslední chvíle to vypadalo na naše vítězství. Druhý zápas se začalo projevovat, že holky hrají bez střídání. I přes prohry si holky zaslouží pochvalu a na konci druhého zápasu bylo vidět, jak moc jich to stálo sil a mohou v nové sezóně mile překvapit.