Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuálně

BK Lipník n.B.- TJ Loko Krnov 27:53 a 18:53

V dalším kole jsme na své palubovce přivítaly protihráčky z Krnova. Už samotný pohled na tabulku dával najevo, které mužstvo by mělo mít jednoznačně lepší. Navíc děvčata z Lipníka nebyly v plné sestavě. Úvody zápasů vyzněl ve prospěch domácích a holky předváděli pěkný basketbal. Bohužel se ukázala nevyrovnanost domácích hráček a s přibývajícím časem, kdy naše opory začaly být unavené a musela být děvčata střídána, byla voda na mlýn pro soupeře a mohl si vybudovat dostatečný náskok. Je vidět, že holky trénují s většími balóny a celou sezónu hrají s menšími balóny. O to daleko jednodušší budou mít přechod do starší kategorie.

 

SKB Zlín-BK Lipník n.B. 53:34 a 50:35

Ve dvanáctém kole jsme zavítali na půdu Zlína. Opět se ukázalo, jak naše děvčata trápí nevyrovnanost. Je těžké, když soupeř prostřídá, tak i přes to neztrácí na kvalitě, kdež to v našem případě je to velmi citelně znát. Holky se snaží, ale herní vyspělost protihráček je vidět. To ani neovlivňuje fakt, že soupeř hraje se starší hráčkou a naopak „tygřice“ nepřijely v nejsilnější sestavě. Nemůžeme jen kritizovat, výsledek je povzbuzením do dalších bojů a některé hráčky se neustále zlepšují.

 

BK Lipník n.B. - Javorník 33:14 a 41:36

V jedenáctém kole jsme na domácí palubovce přivítali soupeřky z Javorníku. Soupeř při rozcvičování ukazoval, že děvčata teprve začínají a proti našim „ostříleným tygřicím“ by neměly soupeřky moc vzdorovat. To se také potvrdilo a holky bez problémů vyhrávaly od začátku do konce. Jen koncovka druhého zápasu se holkám trošinku vymkla z rukou. Holky brzdí velké neproměňování příležitostí. Za to může i fakt, že celou sezónu trénují s balony č.6 a zápasy hrají s menšími balony. Holky U13 totiž trénují společně s holkami U15 a ty mají balony č.6 a díky tomu nedochází k mísení míčů.

 

Basket Valmez- Lipník n. B.   17:26 a 37:17

Dne  19. 1. 2019 odehrály „tygřice“ další již 10. kolo proti Valmezu. Tentokrát naše holky čekaly vyrovnaná utkání se sousedkami z tabulky. Domácí sice oba zápasy v Lipníku vyhráli, tak jim holky měly co vracet. Již od začátku utkání měly „tygřice“ navrch a nikoho nenechaly v hale na pochybách, že si jdou za letošní první výhrou. Bohužel jsme domácí držely ve hře díky neproměňování vyložených příležitostí. Což se projevilo ve druhém zápase, kdy bylo až neuvěřitelné, co holky nedaly a díky tomu ve druhém utkání prohrály. Pro holky hraje na omluvu snad jen to, že již tuto sezónu trénují s většími balóny. I přesto by měly vyložené příležitosti proměňovat. Každopádně je vidět, že se holky jako celek zlepšují a zlepšují  fyzičku.

Trenéři

 

8. - 9. 12. 2018 SBŠ Ostrava - BK Lipník, Basket Valmez - BK Lipník

V sobotu 8.12. jsme v odpoledním času vyrazili do Ostravy. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, avšak jen tak lehce jsme se nechtěli dát. V první čtvrtině byl zápas vyrovnaný, ale poté Ostravačky naběhly na velmi vysoké tempo hry, na které naše holky nejsou zvyklé, a proto musely běhat celý zápas. Konečný stav zápasu skončil 71:38 pro Ostravu. V neděli jsme pořádně zabojovali a porazili Valmez 52:43.

Doufáme, že si holky uvědomí, že pokud chtějí vyhrávat a být úspěšné, je potřeba, aby na trénincích dělaly všechno poctivě, pořádně a plnily to, co jim říkáme.  :)

Trenérky

 

TJ Loko Krnov - Lipník n. B. 82:8 a 74:14

Dne 25. 11. 2018 odehrály „tygřice“ další již 6. kolo proti Krnovu. Opět jsme odehráli utkání ve kterém byl soupeř jednoznačně lepší. Problémem je, že hráčky s většími herními zkušenostmi neberou na svá bedra zodpovědnost a skoro se vyhýbají kontaktu s míčem. Do mužstva se zapadají nové tváře, které ještě nemají herní zkušenosti a soupeř „tygřice“ trestá z nevyrovnanosti hráček. Kdy zdvojovanou, až ztrojovanou obranou našich holek získávají jednoduše míče. Záleží na holkách, kdy začnou poslouchat trenéry a budou dělat, co mají naučené z tréninku. Na druhou stranu je potřeba vyzvednout zlepšení fyzické kondice, kdy již některé hráčky hrají bez střídání a již tuto námahu zvládají.

Trenéři

 

25. 11. 2018 BK Lipník – TJ Šumperk

V neděli 25.11. jsme přivítali holky ze Šumperka. V minulém zápase jsme se Šumperkem prohráli o 6 bodů, tentokrát jsme tak zkončit nechtěli. Ze začátku zápasu hrály holky velmi dobře a dokázaly si udělat 10-ti bodový náskok, ale Šumperk se jen tak nenechal a dokázal nás dohnat, skrze naše chyby. Až do poslední čtvrtiny utkání bylo velice vyrovnané, ale Lipník nakonec dokázal zápas vyhrát s výsledkem 61:53. 

Trenérky

 

BK Lipník n.B.- SBŠ Ostrava 12:68 a 10:60

V pátém kole jsme přivítali protihráčky z Ostravy. Již od začátku bylo jasné, že domácí hráčky tahají za kratší provaz. Holkám dělalo potíže vůbec dostat míč do hry. Následné zdvojování až ztrojování driblující hráčky vedlo k dalším ztrátám. Když jsme se přeci jenom dostali k zakončení, tak se opět holky nebyly schopny trefit do koše. Lipenským hráčkám chybí agresivita, nejsou schopny provést věci, které se na tréninku učí. Tím sami sobě komplikují „život“ na hřišti. Bohužel hráčky, které by měli být tahounky mužstva, nechtějí převzít na sebe zodpovědnost. Jsou málo aktivní a nechávají se „trápit“ holky s menšími dovednostmi. Co je nutné vzít v potaz, že jsou již schopné odehrát dvě utkání za sebou a tudíž je vidět se zlepšující fyzická příprava na které pracujeme. Snad se časem projeví i větší minutáž na hřišti a herně se budou posouvat dál.                                                         

Trenéři

 

10.11.2018 Lipník : Bruntál

Věděli jsme, že Brutál hraje rychlou hru. Jejich rychlý přechod na útočnou půlku a rychlé protiútoky naše holky asi zaskočili a Bruntál už po první čtvrtině vedl 6:22. V poločase jsme si řekli, jak je budeme bránit a zamezíme rychlým protiútoků. Což se nám začalo dařit a holky začli i bránit. 
Nedělní utkání proti Krnovu už bylo úplný opak posledních 3 zápasů. Jeden rychlý protiútok za druhým. Julču musím vyzdvihnout, která ukázala v prvním poločase, že dravá na míč a dala 14 bodů za první poločas. Nakonec jsme utrhly výhru a doufám , že zůstaneme na vítězné vlně i nadále.
Vaše trenérky

 

3. - 4. 11. 2018 Přerov : Lipník

Obě dvě utkání jak domácí, tak venkovní nás tým z Přerova porazil v 5 hráčkách. Naše holky byli absolutně bez bojovnosti a chuti vyhrát. A také nás za to Přerov trestal. Pro nás z toho vyplívá, že musíme začít víc makat na trénincích. Doufám, že si s toho holky vzali ponaučení a že se to již nebude opakovat.

Trenérky
 

21. 10. 2018  OSK Olomouc - Lipník n. B. 63:30 a 65:40

Tygřice odehrály další již 4. kolo proti Olomouci. V těchto zápasech jsme tahali jednoznačně za kratší konec. Holky z Olomouce byly rychlejší, bojovnější a vždy dokázaly najít skulinu v naší obraně. I když musím podotknout, že protihráčkám pomohl fakt, že nebyla puštěna časomíra na útok 24 sekund a mohlo se útočit delší dobu. „Tygřice“ se lepšily a hra v druhém zápase ukazovala stoupající tendenci.

Trenéři

 

14. 10. 2018  BK Lipník n.B.- SKB Zlín 21:41 a 28:54

V třetím kole jsme přivítali protihráčky ze Zlína. Podle dosavadních výsledků měly lipenské „tygřice“ dojít ke dvěma výhrám. Opak byl bohužel pravdou. Zlínské hráčky nastoupily podle slov jejich trenéra poprvé v plné sestavě i se dvěma staršími děvčaty. To ale neznamená, že díky nim vyhrál. Zlín byl tentokrát nad síly našich holek, které se nemohly dostat do rytmu a zaostávali i v bojovnosti. Holkám nezbývá, než na sobě dál pracovat a ukázat, co se naučí na tréninku, což se jim zatím moc nedaří. Snad si vezmou od trenérů slova k srdci a začnou opravdu dělat, co umí. Snad nás o tom přesvědčí už v příštím kole v Olomouci.

Trenéři

 

13. 10. – 14. 10. 2018 BK Lipník – Basket Valmez, BK Lipník – SBŠ Ostrava

V prvním domácím víkendu jsme přivítali hráčky z Valmezu a Ostravy. Sobotní zápas s Valmezem holky makaly a to byla potřeba, protože soupeř měl dost sil na to, aby nás porazil. Lipenské Tygřice se však nenechaly zahanbit a před domácím publikem dokázaly tento sobotní zápas vyhrát v konečném skóre 69:52. Musím holky pochválit hlavně za 4/4 zápasu, kdy asi nejvíce zabojovaly a pořádně bránily každá svou hráčku přes celé hřiště, v tento moment Valmez moc nevěděl co s tím dělat a naše holky získávaly balóny a dávaly lehké koše. Za to nedělní zápas, to už bylo doopravdy něco jiného. Hráčky z Ostravy hrály tvrdý a kvalitní basketbal s kterým jsme si do poločasu nemohli poradit, ale ke konci zápasu Tygřice dokázaly trochu dohnat skóre, ale nestačilo to. S Ostravou jsme tedy po těžkém zápasu prohrály 41:53. Děkujeme všem fanouškům za podporu!

Trenérky

 

30. 9. 2018  Javorník-BK Lipník n.B.   16:72 a 13:75

Ve druhém kole jsme jeli na nejvzdálenější zápasy ve skupině. Po pravdě jsme rádi, že do Javorníku nemusíme v zimě. Soupeř již při rozcvičování ukazoval, že děvčata teprve začínají a proti našim „ostříleným tygřicím“ by neměly soupeřky moc vzdorovat. To se také potvrdilo a holky bez problémů vyhrávaly od začátku do konce. Největší problém byl v rozlišování hráček, kdy soupeř neměl na hrudi ani na trenýrkách čísla a na zádech byly čísla špatně viditelné. Hlavně ze začátku se nejednou stalo, že dvě naše hráčky bránily jednu soupeřku a díky tomu vznikly protiútoky 3:1, které naštěstí soupeř nevyužil. Holky se postupně zlepšovaly a předváděly hru na kterou mají. Snad jim vítězná série vydrží i do dalších kol. 

Trenéři

 

29. 9. 2018 TJ Šumperk – BK Lipník

V druhém hracím víkendu jsme zavítali znovu na sever do Šumperk. Holky se těšily, že uloví další vyhraný zápas, protože měly nastoupit proti tabulkově slabšímu týmu. Holky makaly celý zápas, ale bohužel si nechaly Šumperk utéct, v koncovce prohrály o 6 bodů, tudíž 49:55. Šumperk měl nad námi výškovou převahu a taky dokázal proměnit trestné hody na rozdíl od nás. Hold budeme muset více zapracovat na našich chybičkách!

Trenérky

 

 

16. 9. 2018 Bruntál - BK Lipník, Krnov - BK Lipník 
Letošní sezónu jsme zahájili dvěma úspěšnými vítězstvími proti Bruntálu a Krnovu. Bruntál jsme porazili těsným vítězstvím o bod 39:38, protože soupeř nebyl schopný proměnit jednoduché nájezdy. 
Odpolední zápas v Krnově byl mnohem lepší, holky se pořádně spolu sehrály, chodily do rychlých protiútoků a hlavně měly jak útočné tak obranné doskoky. Proto výsledné skóre končilo 65:24 pro nás.

Tímto bychom chtěly všechny holky velice pochválit, protože po delší prázdninové pauze se vrátily na palubovku a nic nezapomněly.

Trenérky

 

Body Bruntál: Bedna 17 TH 3/3, Zuzka 6, Anďa 6, Hanka 5 TH 4/1, Verča 4, Alča 1 TH 2/1, 

                           Denča 0 TH 2/0 , Eliška 0

 

Body Krnov: Bedna 18, Hanka 18 TH 2/0, Anďa 8 TJ 2/1, Zuzka 6, Verča 4 TH 2/0, Eliška 4 TH 2/2, 

                        Alča 2, Denča 2

 

15. 9. 2018 BK Lipník n.B.- Basket Valmez 47:49 a 33:44

V prvním kole jsme přivítali protihráčky z Valmezu. Po zjištění, že opět před sezónou federace změnila pravidla, severní morava se vrátila se střídáním do pravidel minižaček , tudíž 9 holek nestřídalo a zbylé dvě holky (mladší o 3 roky) se střídaly mezi sebou. Díky tomu jsme očekávali, že holky odejdou s horším výsledkem. Hlavně v prvním zápase jsme soupeře potrápily a je jen škoda nevyužitých příležitostí. Do poslední chvíle to vypadalo na naše vítězství. Druhý zápas se začalo projevovat, že holky hrají bez střídání. I přes prohry si holky zaslouží pochvalu a na konci druhého zápasu bylo vidět, jak moc jich to stálo sil a mohou v nové sezóně mile překvapit.

Trenéři

 

Mail list


Archiv

Kalendář
prosinec / 2019

Kontakt

Administrátor stránky

Pavlína Mikulášková

739 273 398

pavlina.mikulaskova@seznam.cz

Statistiky

Online: 2
Celkem: 205979
Měsíc: 5542
Den: 149